НОВА ПОБЈЕДА ОК АЛБАТРОСА

Одбојкашице Албатроса након сат и 35 минута игре надиграле су у Спортском центру Игало екипу Рудара из Пљеваља резултатом 3:1, по сетовима 25:27, 25:27, 26:24, 25:17 у 15. колу Прве лиге.

Овом побједом, уз пораз Луке Бар од Галеба (3:1) изабранице Бранке Обрадовић избиле су на друго мјесто на табели.

Први сет ријешен је лако у корист домаћих, Новљанке су кренуле максимално озбиљно и без већих потешкоћа сет завршиле резултатом 25:17. Други сет донио је изједначену борбу, а домаће одбојкашице нису искористиле чак двије сет лопте док је гост искористио своју прву, а сет је завршен игром на разлику 25:27 у корист гошћи из Пљеваља. Трећи сет почео је сигурном игром гостију који је водио са 16:8 и чак 23:19, међутим како то доликује правим спортистима, одбојкашице Албатроса смогле су снаге и побиједиле игром на разлику резултатом 26:24. Четврти сет није донио пуно изненађења, јер је самопоуздање из трећег сета било присутно током цијелог сета. Идентичан резултат као и у првом сету у корист домаћина 25:17.

Пљевљанке су у завршници четвртог сета испале из нападачког ритма, док су домаће одбојкашице биле спрмне у блоку и прецизне са линије девет метара.

Најефикаснија у побједничкој екипи била је Анђела Кукобат са 22, пратила је Александра Шћекић са 21 поеном. Остале поене за Албатрос уписале су: Милана Самарџић-Пецељ 16, Наталија Обрадовић 10, Таша Трајковић 6, Јелена Бијеловић 2  и Илинка Самарџић–Пецељ један  поен. Екипа Рудара имала је 17, Албатроса 25 грешака.

Пласман: Галеб 37, Албатрос  34, Лука Бар 32,  Академија 30, Јединство 26,  Рудар 18, Морача 17,  Будућност 12,  Гимназијалац 11, Медитеран 2 бода.

У наредном, 16. колу у суботу 11. марта Албатрос гостује Морачи у Подгорици.