VATERPOLO: UBJEDLJIVA POBJEDA JADRANA

U drugom kolu kvalifikacionog turnira za Ligu šampiona vaterpolisti Jadrana ostvarili su ubjedljivu pobjedu nad litvanskim Žaibasom 25:9.

Od početka utakmice vaterpolisti Jadrana krenuli su silovito i prvi četvrtinu dobili sa 8:1. I drugu četvrtinu su rješili u svoju korist rezultatom 7:3, pa je rezultat na polovini utakmice iznosio 15:4.

U trećem periodu prvog golmana Đurovića zamjenio je mladi Ilija Radović. U trećem periodu igra je bila izjednačena, a u četvrtoj ponovo dominacija Jadrana, pa je konačan rezultat iznosio 25:9.

Najefikasniji u timu sa Škvera bio je Danilo Radović koji je postigao pet golova, a pratio ga je Matija Sladović sa četiri. Po dva su postigli Dimitrije Obradović, Jovan Vujović, Luka Murišić, Matej Čaraj, Marko Petković, Uroš Vučurović i Martin Gardašević. Po gol postigli su David Stevović i Vasilije Radović.