Sport

Mladi crnogorski vaterpolisti ubjedljivo otvorili Svjetsko prvenstvo u Zagrebu

Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore do 16 godina očekivano je pobjedom otvorila nastup na Svjetskom prvenstvu u Zagrebu. U prvom meču takmičenja naši momci savladali su selekciju Zimbabvea rezultatom 34:2.

Crna Gora je od samog početka nametnula ritam, a rezultat po četvrtinama bio je 10:0, 9:0, 9:1 i 6:1.

Najefikasniji u redovima naše reprezentacije bio je Vuk Racković sa pet pogodaka, a nakon susreta proglašen je i za igrača utakmice. Po četiri gola postigli su Vukašin Gojković i Branko Đurđevac, dok su se po tri puta u listu strijelaca upisali Maksim Mašić, Lazar Stepanov, Matija Franeta i Jovan Abramović. Po dva pogotka postigli su Nikola Mršulja, Dimitrije Milić, Petar Nikolić i Kosta Kušljević, dok je Uroš Sijerković jednom zatresao mrežu rivala.

Već sjutra Crnu Goru očekuje jedan od najvažnijih mečeva u prvoj fazi takmičenja, protiv selekcije Italije. Utakmica počinje u 16 časova.

Slični tekstovi

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Back to top button