Током дана очекује се појачан интензитет саобраћаја
Појачан интензитет саобраћаја очекује се током дана на важнијим путним правцима у земљи. Из АМСЦГ возачима савјетују опрезну вожњу и да за дужа путовања користе ране јутарње или касне вечерње сате. На појединим дионицама важи измијењен режим вожње, па је неопходно поштовање постављене сигнализације.
У протекла 24 сата на путевима у земљи догодиле су се 34 саобраћајне незгоде, у којима је 5 особа задобило теже, а 7 особа лакше повреде.
Ауто мото савез Црне Горе пружа учесницима у саобраћају техничку помоћ на јавним путевима која подразумијева пружање услуге помоћи на путу, отклањање мањих кварова и бесплатног шлепања возила до првог сервиса за сва возила регистрована у Црној Гори.
Информативни центар заједно са службом помоћи на путу на услузи је грађанима 24 сата. Информације се могу добити путем телефона 19807, 020234999 и 063239987.




