Шћепановић, Тешановић и Спаић донијели трофеј Марсеју након невиђене драме у Сплиту

Facebook \ Cercle des Nageurs de Marseille - Page Officielle

У утакмици која ће се дуго памтити, ватерполисти француског Марсеја, предвођени нашим прослављеним стручњаком Милошем Шћепановићем, успјели су да издрже налете сплитског Јадрана и након праве атомске финалне серије подигну пехар намијењен побједнику Еврокупа. Француски тим је у реваншу у Сплиту поражен са 16:14, али му је тријумф из првог меча на домаћем терену (19:16) обезбиједио други трофеј овог такмичења у историји клуба. За момке из Херцег Новог ово је историјски успјех – стратег Милош Шћепановић, који је 2019. године бриљирао на голу против Јадрана из Херцег Новог, сада је као шеф стручног штаба показао врхунско тренерско умијеће против сплитског имењака. Невјероватан допринос овом великом резултату дали су и репрезентативци Црне Горе, Новљани Петар Тешановић и Владан Спаић. Голман Тешановић био је једна од кључних фигура меча, сакупивши девет великих одбрана, укључујући и одбрањени петерац Маринићу Крагићу, као и пресудну интервенцију у самом финишу меча када је зауставио шут Душана Матковића и спријечио Сплићане да изборе петерце.

Од самог старта утакмице на отвореном базену у Сплиту прштало је на све стране. Домаћини су, ношени френетичном подршком са трибина, брзо повели са 2:0, али су Шћепановићеви изабраници експресно одговорили преко Томаса Вернуа и Бодегаса. Услиједио је прави рат нерава, који је на кратко прекинут петнаестоминутном паузом због квара на семафору, а прва четвртина завршена је у егалу – 5:5. У наставку утакмице виђена је резултатска клацкалица. Иако је расположени Душан Матковић са три гола мучио свог саиграча из репрезентације Тешановића, а незаустављиви Звонимир Бутић постигао чак осам голова за Јадран, Марсеј је увијек имао спреман одговор. Томас Верну је са пет погодака предводио напад Француза, Крузија је додао три, док су у кључним моментима погађали Ларумбе, Нађи, Марион Верну, Бодегас, Калогеропулос и Гбадамаси. Иако судије нијесу признале регуларан гол Бодегаса у финишу треће дионице, у посљедњих осам минута ушло се са неријешених 12:12.

У драматичној завршници, Јадран је преко расположеног Домагоја Зовића стигао до предности од 16:14. Атмосфера на трибинама достигла је тачку кључања, а голман Сплићана Марко Бијач са 11 одбрана д‌јеловао је несаломиво. Ипак, одбрана Марсеја, којом је дириговао Шћепановић, у посљедњим секундама одиграла је перфектну одбрану. Након што је Тешановић скинуо пројектил Матковића, Сплићанима је остало шест секунди за напад који би им донио петерце, али су сви прилази голу Марсеја били херметички затворени. Славље француског тима и црногорске колоније могло је да почне – пехар Еврокупа заслужено иде у руке Милоша Шћепановића, Петра Тешановића и Владана Спаића.

ЛЕАВЕ А РЕПЛY

Плеасе ентер yоур цоммент!
Плеасе ентер yоур наме хере