Бесплатна линија за пријављивање напада и пријетњи на медијске раднике

Поводом успостављања бесплатног СОС броја за пријављивање пријетњи и напада на медијске раднике и раднице, саопштењем се огласио Синдикат медија Црне Горе.

-Бесплатан број 080 000 222 од сада је доступан новинарима/кама и медијским радницима/цама за пријаву пријетњи, напада и других облика угрожавања безбједности.

Број је на располагању 24 часа дневно, седам дана у недјељи, а успостављен је у оквиру Међусекторске радне групе за успостављање механизма за безбједност новинара.

Позивамо новинаре и медијске раднике да користе ову линију у ситуацијама када су изложени пријетњама, нападима или другим облицима притиска, како би надлежни могли правовремено да реагују и пруже потребну подршку.

Успостављање бесплатне линије иницирано је кроз активности Синдиката медија Црне Горе, а реализовано уз подршку компаније Мтел, као допринос јачању система заштите новинара и других медијских професионалаца у Црној Гори.

Покретање ове линије једна је од активности предвиђених Медијском стратегијом Црне Горе 2023–2027.

-Подсјећамо да је Влада недавно формирала Међусекторску радну групу за успостављање механизма за безбједност новинара, чији је задатак, између осталог, координисан рад надлежних институција у случајевима пријетњи и напада на новинаре и пружање бесплатне правне и психолошке подршке погођенима. Од почетка рада Радне групе, 4. марта, стигло је шест пријава од стране новинара по којима је Радна група поступила, саопштено је из Синдиката медија Црне Горе.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here