Фестивали гитаре у Београду и Херцег Новом јачају везе два града

Концертом, симболично названим „Херцег Нови – Београду, Београд – Херцег Новом“ вечерас ће у Београду бити отворен 27. Guitar Art Festival а уједно ће бити најављено и јубиларно, 20. издање Guitar Art Summer Fest-a, које ће бити одржано у јуну у Херцег Новом. Публику ће поздравити оснивач и директор херцегновског и београдског Фестивала Бошко Радојковић и предсједник Општине Херцег Нови, Стеван Катић, а причу о пријатељству два града казиваће Тања Бошковић.

У великој сали Мадленианума наступају Леванте Дуо, затим гитарски дуо Срђан Булатовић и Дарко Никчевић, као и ансамбл Archi di Belgrado, а публика ће премијерно имати прилику да чује и нова дјела Александра Симића и Слободанке Бобане Дабовић Ђурић. Диригент је Нина Ракић.

Делегација Општине Херцег Нови на челу са предсједником Стеваном Катићем данас је у главном граду Србије и у Новом Саду имала бројне сусрете међу којима и са амбасадором Црне Горе у Србији, Небојшом Ђоковићем и конзулком Невенком Ћировић.

Према ријечима амбасадора Црне Горе у Србији, Небојше Ђоковића, мисија амбасаде је да повезује двије државе и њихове градове кроз различите облике сарадње, посебно у области културе и туризма.

Небојша Ђоковић, амбасадор ЦГ у Србији

-Мисија Амбасаде Црне Горе је да повезује наше двије земље и градове. Увијек настојимо да пронађемо ту копчу која повезује братске односе између Србије и Црне Горе и да је додатно промовишемо. Ово је изванредна манифестација која промовише Херцег Нови и вјерујем да ће, у јеку туристичке сезоне, бити велика атракција. Захвалан сам Бошку Радојковићу који већ 20 година гради сарадњу са Херцег Новим. Амбасада је покушала да на скроман начин помогне логистички колико је могла, а надам се да ћемо наредне године бити још више укључени. Ово је лијеп догађај и трудићемо се да и у будућем периоду Амбасада буде подршка, како нашим градовима, тако и цијелој Црној Гори, нарочито у сусрет туристичкој сезони која слиједи, казао је Ђоковић.

Предсједник Општине Херцег Нови, Стеван Катић, истакао је да су Херцег Нови и Београд два блиска града која већ деценијама његују успјешну сарадњу у различитим областима.

Стеван Катић, предсједник Општине Херцег Нови

-Знамо колико је снажна повезаност између Београда и Херцег Новог, која траје и данас. Настављамо ту сарадњу, а Guitar Art Festival додатно доприноси њеном јачању. Концепт програма који је осмишљен за Херцег Нови током овог јубиларног, 20. издања фестивала заиста је престижан. Сви који ове године дођу у Херцег Нови, а најаве су већ веома добре, имаће прилику да испрате један сегмент београдског фестивала.  Већ у марту, неколико мјесеци прије почетка, фестивал смо промовисали и најавили овдје у Београду, тако да очекујемо велики број посјетилаца, посебно оних који традиционално долазе на фестивал из ових крајева, а то је нешто што је на задовољство и на добробит и Београда и Херцег Новог, рекао је Катић.

На конференцији за новинаре која је данас одржана у Београду уочи 27. Guitar Art Festivala, осим предсједника херцегновске Општине и амбасадора Црне Горе у Србији, говорили су и амбасадори Словачке и Португала, Михал Павук и Хозе Руи Велез Каросо, представник Амбасаде Белгије Томас Маес, представници институција које подржавају фестивал као и директор и оснивач фестивала гитаре у Београду и Херцег Новом Бошко Радојковић и ПР фестивала Љубица Лазић.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here