Поводом недоумица које су се појавиле у јавности у вези са радовима на простору стадиона ФК „Игало 1929“, Општина Херцег Нови обавјештава грађане да се припремни радови изводе у складу са законским процедурама, важећим урбанистичко-техничким условима и у циљу реализације пројеката од значаја за развој града. Ни у једном тренутку спортски живот нашег града, нити рад ФК „Игало 1929“, нису и неће бити доведени у питање.
Свлачионице ФК „Игало 1929“ неће бити уклоњене, а нове, монтажне трибине, чија је набавка у току, биће постављене између главног и помоћног терена. Напомињемо да је измјештање трибина захтјевано прије више година ради боље прегледности. На простору гдје су сада камене трибине биће направљен паркинг, што ће додатно утицати на функционалност и омогућити долазак већем броју посјетилаца. О радовима је обавијештен Фудбалски савез Црне Горе и ФК „Игало 1929“ ће неометано играти утакмице, по планираном распореду.
Досадашња улагања актуелне градске управе у овај клуб и инфраструктуру – нови помоћни терен, рефлектори, нове свлачионице, финансијска подршка за рад, најбоља су потврда колико је клуб важан за град.
Радови који су у току су припрема за изградњу Панорамске гондоле Игало–Илиница, која је ушла у капитални буџет државе још 2021. године, међу 16 пројеката које је Општина кандидовала, а држава одобрила финансирање.
Међу тим пројектима су и изградња водовода и пута на Луштици, нова аутобуска станица, шеталиште у Игалу, завршетак постројења за пречишћавање отпадних вода, изградња болнице, као и школе у Игалу – они не искључују једни друге и сви су важни за град. Неки од ових пројеката су већ успјешно завршени, други су у фази припреме или пројектовања, али битно је истаћи: почетак реализације не одређује се оцјеном шта је важније или мање важно, већ шта је у датом тренутку могуће започети. То зависи искључиво од степена спремности пројектне документације, комплетирања главних пројеката, као и од избора пројектаната и извођача.
Панорамска гондола се у цјелости финансира из Буџета државе, а не Општине и има за циљ унапријеђење туристичке понуде, отварање нових могућности за привреду и стварање нових радних мјеста – што ће дугорочно допринијети свим грађанима, а јавност ће свакако бити информисана о наредним фазама реализације.