Претежно сунчано, уз слаб до умјерен развој облачности у континенталним предјелима. Вјетар слаб до умјерен, претежно јужни и југозападни. Највиша дневна температура ваздуха од 24 до 35 степени.
АУТО МОТО САВЕЗ
Фреквенција возила је умјерена, током дана појачана на важнијим путним правцима и прилазима градским срединама.Возачима савјетујемо да избјегавају путовања у најтоплијем дијелу дана, праве чешће паузе током дужих путовања и да поштују правила саобраћаја. Додатан опрез је неопходан на путевима гдје се изводе радови. У протекла 24 сата на путевима у земљи догодило се 25 саобраћајних незгода, у којима је једна особа задобила теже, а седам особа лакше повреде.
АВИО САОБРАЋАЈ
Из Подгорице је данас планирано 25 летова, а пет их је за Београд. Јутарњи “Аir Montenegro” био је у 7.30, вечерњи је у 19.30, а компаније “Аir Serbia” су у 8.25, 15.20 и у 21.55. По три лета су за Беч и за Истанбул, по два за Лондон и Варшаву, а остали су за: Цирих, Братиславу и Тирану, Сабиху Гокен, Франкфурт, Берлин, Дортмунд, Милано, Париз, Краков и за Рим. Из Тивта данас чак 33 лета, а 10 их је за Београд: „Аir Montenegro“ у 8.30, 12.00, 16.30 и у 18.00, а “Аir Serbia” у 8.30, 11.00, 11.45, 15.20, 18.45 и у 19.10. Четири лета су за Тел Авив, два за Истанбул, а остали су за: Краљево, Ниш, Цирих, Ригу, Штокхолм, Јереван, Лондон, Беч, Манчестер, Праг, Баку, Кувајт, Хелсинки, Женеву, Виљнус, Минхен и за Дубаи.
ЖЕЉЕЗНИЧКИ САОБРАЋАЈ
Брзи воз из Београда касни два и по сата, и на Жељезничкој станици у Бару га очекују око 9.30. Брзи воз из Бара за Нови Сад полази ујутру у 9.00 сати, а за Београд увече у 20.10. Локални возови саобраћају редовно, а мјеста има довољно.
АУТОБУСКИ САОБРАЋАЈ
Јутрос су на херцегновску Аутобуску станицу први стигли: „Еуропетрол“ из Милића, „Сирмијум“ и „Монтенегро путник“ из Сремске Митровице, „Божур“ из Београда, и „Необас“ из Бања Луке, а следеће очекују: „Еурокомпас“ из Крушевца, „Еуро лин“ из Параћина, „Ниш експрес“ из Јагодине, „Гагу“ из Чачка, „Сонс“ из Сарајева… У 7.00 сати је кренуо “Озлем” за Београд, у 8.10 ће „Royal“ за Сплит, у 8.35 „Центотранс” за Сарајево, у 9.30 „Blue line“ и „Божур“, и у 11.10 „Јадран експрес“ за Дубровник, а у 12.10 „Југопревоз“ за Требиње.