Љето 2025: Сервисне информнације

Претежно сунчано и топло. На сјеверу послијеподне слаб до умјерен развој облачности. Вјетар слаб до умјерен промјенљивог смјера. Јутарња температура ваздуха од 9 до 22, а највиша дневна од 22 до 34 степена.

ЗАПРАШИВАЊЕ КОМАРАЦА

Из Секретаријата за екологију и енергетску ефикасност, обавјештавају грађане, а посебно пчеларе како би могли заштити кошнице, да ће  данас и сутра, у суботу и недјељу, 2. и 3. августа, на територији општине Херцег Нови, бити обављено запрашивање комараца. Третирање ће обавити у касним вечерњим и раним јутарњим сатима.

Задимљавање одраслих форми комараца обавља се на 10 дана од маја до октобра на цијелој територији општине тј. од граничног прелаза Дебели бријег до Каменара, дуж магистрале, као и улицама: Сава Илића, Његошева, Саве Ковачевића, затим појас уз обалу Шеталишта Пет Даница и приобални пут дуж ривијере. Задимљавање обухвата и јавне зелене површине око стамбених објеката, те насеља: Њивице, Суторина, Дреновик, Сервисна зона, Игало, Гомила, Сушћепан, Чела, Поди, Зеленика, Кути, Бијела до Бијелске вале.

АУТОБУСКА СТАНИЦА

Данас стижу превозници из Ваљева, Јагодине, Бања Луке, Београда, Новог Сада, Ниша, Лесковца… Међуградски и локални саобраћај се одвијају по реду вожње. Више информација могуће је добити на 031 321 225 и 069 017 100, или путем портала www.аутобускахерцегнови.цом

АЕРОДРОМИ ЦРНЕ ГОРЕ

Са тиватског аеродрома данас су планирана 42 лета, девет ка Београду, по два ка Тел Авиву и Истанбулу, а остали летови су ка Лондону,  Нишу, Брну, Хелсинкију, Паризу и другим дестинацијама. Из Подгорице данас 31 полазак ка европским и свјетским дестинацијама.

Детаљније информације могуће је добити путем телефона – 032 670 930 (Тиват); 020 444 244 и 19880 (Подгорица).

ЖЕЉЕЗНИЧКИ САОБРАЋАЈ

Брзи воз из Београда стиже у Бар у 8.40 са закашњењем од сат и 45 минута. Информације о кретању возова могуће је добити путем вибер поруке на број телефона: 068/441-212, радним данима од 7:00 до 15:00 сати, или путем сајта ЖЦГ: www.зцг-превоз.ме

АУТО МОТО САВЕЗ

Временски услови су тренутно повољни. Због високих дневних температура ваздуха, из Ауто мото савеза Црне Горе возачима препоручују да на дужа путовања крећу у јутарњим или касним послијеподневним сатима. Саобраћај је умјереног, током дана појачаног интензитета. На појединим дионицама важи измијењен режим вожње.

Привремено ће данас, 02,08.2025. године због одржавања Љетњег карневала на магистралном путу М-1 Липци – Котор, од љетњег базена до кружног тока Шкаљари  саобраћај бити потпуно обустављен за све врсте возила од 20.45 до 23.00 односно до проласка поворке.

У протекла 24 сата на путевима у земљи догодило се 25 саобраћајних незгода у којима је једна особа нажалост погинула, четири особе су задобиле теже а 8 особа лакше повреде.

Ауто мото савез Црне Горе пружа учесницима у саобраћају техничку помоћ на јавним путевима, која подразумијева пружање услуге помоћи на путу, отклањања мањих кварова и бесплатног шлепања возила до првог сервиса или радионице за сва возила регистрована у Црној Гори.

Детаљније информације могуће је добити путем телефона 020 234 999 и 19807.

Возите опрезно, срећан пут!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here