Za vikend lišena slobode 74 vozača; evidentirane 34 saobraćajne nezgode

Фото: Илустрација

Tokom vikenda, od 11. do 13.aprila na teritoriji cijele države, lišena su slobode 74 vozača. Evidentirane su 34 saobraćajne nezgode u kojima nije bilo smrtno stradalih lica, dok je šest lica zadobilo teške a 15 lica lake tjelesne povrede, saopšteno je iz Uprave policije.

Službenici saobraćajne policije izdali su 1.355 prekršajnih naloga učesnicima u saobraćaju, podnijeli 196 prekršajnih prijava i privremeno oduzeli 40 pari registarskih oznaka.

Od 74 lica lišenih slobode njih 22 je lišeno slobode zbog vožnje pod dejstvom alkohola u organizmu u nedozvoljenoj količini, 20 vozača zbog vožnje pod dejstvom opojnih droga ili drugih psihoaktivnih supstanci dok su 32 vozača lišena slobode zbog počinjenih drugih težih prekršaja iz oblasti Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima, a koji se pretežno odnose na prekoračenje propisane brzine kretanja vozila.

Uprava policije apeluje na vozače da ne upravljaju vozilom pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci i da brzinu prilagode stanju na putevima uz poštovanje saobraćajnih propisa kako bi spriječili nezgode sa najtežim posljedicama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here