Бокељски кошаркашки дерби у Игалу припао гостима

Бокељски дерби другог кола Прве А лиге за кошаркаше донио је синоћ доста узбуђења у Спортском центру Игало, гдје су након два сата и 15 минута кошаркаши „Теода” савладали „Приморје 1945“ резултатом 74:67 (15:21, 18:20, 23:14, 18:12), иако након првих 20 минута није изгледало да ће бити такав расплет.

Слободан Миљанић и саиграчи су боље ушли  у ову захтјевну  утакмицу и током цијелог полувремена били у предности, а након поена Ковачевића „Приморје 1945“,  је први пут имало двоцифрену предност (32:22), а иако је било и +14, домаћи су на полувремену имали вођство 41:33. Ипак, “Теодо” је у 24. минуту, поенима Бакића успио да стигне до предности (44:43), па је било јасно да финиш бокељског дербија доноси неизвјесност. У резултатској  клацкалици, поенима Огњена Чарапића “Примроје” је четири и по минута прије краја стигло до пет поена вишка (63:58).  Изгледало је да су домаћи пред тријумфом, али серијом 9:0 и тројком Николе Тадића 1.23 прије краја гости прелазе у вођство (67:63). Новљани су и тада имали напад за изједначење, а  када је Врањеш погодио тројку за 70:65 назирао се расплет . Посљедњи минут трајао је неочекивано дуго, јер су се због двије спорне ситуације гледали поновљени снимци, а када је Булатовићу досуђен неспортски фаул 17 секунди до краја, играчи “Теода” су могли да почну да славе тешко изборен, али заслужен успјех.

Немања Врањеш био је најефикаснији у тиму “Теода” са 15 поена, Милош Поповић имао је “дабл дабл” (13 поена и 17 скокова), а двоцифрен је био и Никола Тадић са 12 поена. Остали стријелци за Тивћане су: Виктор Вујисић 9, Урош Илић 7, Брендон  Хил 6, Филип Бакић 5 и Никола Тончић 2 поена. У тиму “Приморја 1945” Огњен Чарапић је постигао 17 поена, Дејан Бијелић 14, а двоцифрени су били још Латеренс Рид са 11 и Александар  Даниловић са 10 поена. Слободан Миљанић додао је 9, Драгоје Ђоковић 4 и Веселин Ковачевић 2 поена.

У осталим сусретима другог кола “Котор” је побиједио “Миленијум” 115:74, “Подгорица” је лако савладала “Ловћен 1947” на Цетињу 89:46, “Дечић” је у Зети био бољи од екипе “Вукови” 97:84, “Даниловград” је лако савладао “Шушањ” 98:70 и “Сутјеска” је оправдала очекивања против “Ибра” 88:80.

Друго коло Првед А лиге биће закључено данас  утакмицом “СЦ Дерби” – “Јединство”.

У наредном колу “Приморје 1945” гостује “Подгорици”.