Упркос великој борби „ајкуле“ поражене од Хрватске

Ватерполо репрезентација Црне Горе поражена је од екипе Хрватске 11:8 на отварању ватерполо олимпијског турнира.

Након лошег старта и прве четвртине у којој су губили 4:1, ајкуле су на полувријеме  отишли резултатски изједначени са противником, 5:5.

Петерцем је Хрватска повела у трећој четвртини али је Ђуро Радовић изједначио. Потом су услиједила два гола хрватских репрезентативаца чиме је трећа четвртина окончана 8:6.

И у последњој четвртини Хрвати су у низу имали два гола, достигли предност од плус четири. Попадић смањује резултат на 10:7, а Владан Спаић погађа за 10:8. У последњој секунди утакмице Хрвати постижу коначан резултат 11:8.

Три гола за Црну Гору постигао је Ђурђић, а два Владо Попадић, док је сјајни голман Дејан Лазовић уписао 11 одбрана. На другој страни најефикаснији је био Лорен Фатовић са три поготка.

Наредни меч наш национални тим игра у уторак од 19.30 против Грчке.