Институт Др Симо Милошевић је, упркос бројним пословним изазовима, током претходне године остварио више прихода у односу на 2023. годину.
-Институт Игало, оно што можемо са задовољством искажемо је да је остварио 10.350.000 еура на приходовној страни од продаје услуга и осталих роба. То је за неких 800.000 еура више него 2023. године када је промет по том основу био 9,5 милиона еура. То је добро, посебно када се има у виду да смо 2024. године били без прихода од Норвежана и генерално скандинавског тржишта са кога су приходи били на нивоу 2,5 милиона и да нисмо изгубили та два значајна тржишта, приходи би нам били значајно већи, каже Ковачевић.
Ковачевић додаје да и рачуноводствени подаци указују да је Институт пословао са профитом.
-Ту су примјењене и неке рачуноводствене методе које су скинуле нека резервисања, али генерално, на крају године, кроз финансијски извјештај Институт је имао и позитиван финансијски резултат од 300.000 понављам да смо имали на приходовној страни у години када смо били преко шест мјесеци у години у блокади, када по три мјесеца нисмо примали плату. Наш приход је са 9,5 милиона 2023. године скочио на 10.350.000 у 2024. години. Свакако, то може да буде значајно веће, свакако се у наредним годинама надамо повратку и норвешког тржишта, а посебно ако успијемо да имплементирамо и план реструктурирања и све оне инвестиције које он доноси, Институт може значајно боље да послује, сматра Ковачевић.
Уз позитивно пословање и почетак реализације Плана реструктурирања Институт Др Симо Милошевић од ове године у пуном капацитету располаже са плажама у подручју овог рехабилитационог центра.
-Те плаже се сада третирају као имовина Института иако су се и у претходном периоду водиле у листовима непокретности Института Игало, иако је Институт Игало плаћао за њих порез надлежним органима, сада смо их вратили у пуни капацитет контролисања. С обзиром на цијелу ситуацију у Институту и на све околности у којима ми радимо, ми немамо интерес да с организујемо посао на тим плажама и одлучили смо да их уступимо другим оперативцима и организовали смо јавне лицитације и издата су два купалишта, једно се налази на Старој Бањи, послије парка Титове виле. Друго се налази испред Прве фазе. Ту су излицитована та купалишта, требало би да се потпишу уговори. За купалиште које је у захвату Титове вилое је обновљен оглас за лицитацију. Такође, уз ова три купалишта која су у посједу Института имамо и двије локације које се такође налазе на простору Старе Бање испред Титове виле, а планом привремених објеката Морског добра су дефинисана као дјечија игралишта, једнa од тих локација је издатa у овом првом тендерском циклусу, а друга локација је остала словбодна, рекао је Ковачевић.
Јавна лицитација за преостало купалиште и локацију за дјечије игралиште биће уприличена 9. Маја у 12 часова у конгресној Сали Института. Почетна цијена сезонског коришћења јавног купалишта на локацији 3Ц испод Виле Галеб је 20 хиљада еура, док је почетна цијена сезонског коришћења дјечијег игралишта 4.500 еура.