Министарство просвјете, науке, културе и спорта је најавило повећање зарада од 17 одсто за просвјетне раднике.
Како наводе у саопштењу, овај ресор је од почетка мандата показао да су им на првом мјесту дјеца и просвјетни радници, што је мисија и визија која мора бити примарна, посебно у ресору просвјете.
– Да је социјална политика примат Влади Црне Горе, говори и чињеница да је Министарство финансија и социјалног старања успјело да обезбиједи увећање зарада за просвјетне раднике у висини од 17% од 01. јануара 2022. године. Повећање зараде се не односи само на просвјетне раднике већ и на запослене у здравству, што је несумњиво велики успјех Министарства финансија и социјалног старања, наводи се у саопштењу МПНКС.
Просвјетни радници ни у претходном периоду, како додају, нису били запостављени.
– Ниједном запосленом на одређено вријеме није прекидан радни однос за вријеме зимског и љетњег распуста, услед чега су остварили зараду за те мјесеце, плаћен им је радни стаж, а многи су на корак од остварења права на трансформацију из радног односа на одређено вријеме у радни однос на неодређено вријеме, пише у саопштењу.
МПНКС је учинило све и да бивши директори остваре своје право на рад, чиме је још једном показано да је старање о стандарду и потребама запослених на првом мјесту. Запослени који је направио пропусте као руководилац јавне установа по аутоматизму не значи да је лош наставник, напротив. Због тога је, како су казали, МПНКС спроводећи политику Владе, пружило једнаке шансе за све.
– Намјера МПНКС је јасна када се узме у обзир чињеница да је министарка проф. др Весна Братић, просвјетни радник. Да ли је потребно постављати питање какве су њене жеље у односу на положај просвјетних радника у Црној Гори, закључује се у саопштењу.