Vaterpolo juniori Crne Gore bez pobjede na startu Evropskog prvenstva

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je na startu Evropskog prvenstva, koje se održava u Burgasu od Španije 8:6 (1:3, 2:1, 2:2, 3:0).

Vaterpolisti crne Gore su odlično ušali u utakmicu i nakon prve četvrtine vodili 3:1. Premda su Španci brzo uhvatili rezultatski priključak, Crna Gora je sve do finiša meča imala prednost (4:3, 5:4, 6:5), da bi rival prvi put poveo dva i po minuta prije kraja 7:6.

Bilo je prilika da se izbjegne poraz, napad je zakazao kada je bilo najvažnije i naš tim u završnih osam minuta nije postigao gol, Posljednja šansa ispuštena je kada nije realizovan napad sa igračem više, nakon tajm auta.

Španija je imala 40 sekundi da sačuva gol prednosti, a u posljednjim trenucima i došla do konačnih 8:6.
Tri gola za Crnu Goru postigao je Balša Vučković, po jedan Srđan Janović, Tim Perov i Nikola Petrović.

U drugom kolu sutra od 13.15 sati vaterpolisti Crne Gore igraju protiv Mađarske.