Uprkos velikoj borbi „ajkule“ poražene od Hrvatske

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od ekipe Hrvatske 11:8 na otvaranju vaterpolo olimpijskog turnira.

Nakon lošeg starta i prve četvrtine u kojoj su gubili 4:1, ajkule su na poluvrijeme  otišli rezultatski izjednačeni sa protivnikom, 5:5.

Petercem je Hrvatska povela u trećoj četvrtini ali je Đuro Radović izjednačio. Potom su uslijedila dva gola hrvatskih reprezentativaca čime je treća četvrtina okončana 8:6.

I u poslednjoj četvrtini Hrvati su u nizu imali dva gola, dostigli prednost od plus četiri. Popadić smanjuje rezultat na 10:7, a Vladan Spaić pogađa za 10:8. U poslednjoj sekundi utakmice Hrvati postižu konačan rezultat 11:8.

Tri gola za Crnu Goru postigao je Đurđić, a dva Vlado Popadić, dok je sjajni golman Dejan Lazović upisao 11 odbrana. Na drugoj strani najefikasniji je bio Loren Fatović sa tri pogotka.

Naredni meč naš nacionalni tim igra u utorak od 19.30 protiv Grčke.