Припадници службе заштите и спашавања Херцег Нови брзом и ефикасном интервенцијом угасили су пожар који је избио данас на Лаловини у Зеленици.
-У 13.17 минута звали су нас да Лаловина гори, пут изнад плаже. Изашли смо са два возила и шест припадника СЗИС, доста брзо смо локализовали пожар иако су се већ ухватиле крошње борова изнад плаже и пожар је неких 70 метара ушао на Лаловину. Доста брзо смо успјели да пресјечемо пожар и да осигурамо да не би било даљих ширења, казао је шеф смјене Гојко Вучковић.
Према његовим ријечима узрок пожара највјероватније је оштећени стуб уличне расвјете.
-Поломљена је свака свјетиљка преко Лаловине које су постављене прошлог љета. Вјероватно су хулигани то урадили. Дошло је до кратког споја на оштећеној свјетиљки, заварничило је и онда се пренијело на траву и зеленило. Службеници Комуналне полиције и инспекцијског надзора направили су записник и наложила Комунално стамбеном да осигура расвјету да не би долазило до даљег варничења, казао је Вучковић.
Уз подсјећање на забрану ложења у периоду од 1. јуна до 30.септембра, остаје апел свима да се одговорно понашају према животној околини како не би дошло до нежељених посљедица.