Učenici OŠ „Orjenski bataljon“ iz Bijele proslavili su završetak osnovnog obrazovanja, obilježavajući ovaj značajan trenutak uz ponosne poglede roditelja, nastavnika, porodice i prijatelja.
Učenik, Petar Riha poručuje da je podjednako srećan i ponosan, ali i tužan što je završen jedan od najljepših perioda života, koji će zauvijek pamtiti.
-Srećan sam i jednako ponosan što sam uspio završiti kao vrlodobar đak. Ovih devet godina u osnovnoj školi nam je putokaz kroz život. Naučio sam mnogo, stekao nova prijateljstva i nova znanja, ali sam jednako i tužan jer napuštam tako lijepo doba. Izlazim iz njega i počinjem neki novi period, a škola mi je bila jedno od najmilijih doba života i pamtiću ga zauvijek, saopštio je on.
Vasilije Zloković, kazao je da se osjeća sjajno ali i iznenađeno kako je sve brzo prošlo.
-Osnovnu školu ću pamtiti po svim našim nestašlucima, ali i po znanju koje smo stekli, a siguran sam da će i nas pamtiti naši nastavnici, rekao je Zloković.
Lučonoša, Martina Marković istakla je da su ovu noć dugo čekali i da će školu pamtiti po druženju i uspjesima.
-Pored druženja, sigurno i moji uspjesi tokom školovanja. Planiram da upišedm medicinu, i nadam se da ću da budem uspješna kao i do sada, kaže ona.
Mirko Milić, rekao je da se osjeća ponosno ali i tužano jer napušta tako lijep period života i kaže da će školu pamtiti po druženju, nastavnicima i prijateljima.
-Na nama, na našu grupu u školi, najveći pečat je ostavilo naše druženje, eksukrzija, izleti, mnogo šale sa nastavnicima, časova, ocjena… Sve će to ostati u našim sjećanjima, nećemo to nikada zaboraviti. Naravno, svi želimo da imamo lijepu budućnost, lijep posao, lijep život i da nikad ne zaboravimo drage trenutke iz naše škole, navodi on.
Nosilac Luče, Matija Vuković rekao je da se osjeća nostalgično što se završava osnovna škola.
-Najveći pečat je ostavilo sve ono što sam naučio, sva takmičenja na koja sam išao i nagrade koje sam osvojio, kao i svi nestašluci koje smo pravili. Vjerovatno ću upisati veb u Herceg Novom, saopštio je Vuković.a
Direktorica, Nataša Franić izrazila je nadu da iz škole odlaze zadovoljni i srećni što su sa odgovornošću završavali svoje školske zadatke i njegovali drugarstvo kao najljepši ukras u budućem životu.
-Večeras nastavljamo naše druženje koje je trajalo tokom vašeg devetogodišnjeg školovanja. Ovo je poseban dan za vas, vaše roditelje, ali i za vaše učitelje, nastavnike, kao i za cijeli kolektiv. Završili ste vaše osnovno obrazovanje i nadamo se da iz naše škole odlazite zadovoljni i srećni što ste na jedan primjeren način i sa odgovornoišću završavali svoje školske zadatke, njegovali drugarstvo i prijateljstvo kao najljepši ukras u budućem životu. Čvrsto smo ubijeđeni da ćete biti uspješni u daljem školovanju, ali i da ćete izrasti u dobre ljude, što će nas veoma radovati. Vrata naše škole biće vam uvijek otvorena, jer se drugi dom nikada ne može zaboraviti. Neka ovo veče bude veselo kao što su vaša srca vesela. Želimo vam mnogo zdravlja, sreće i uspjeha u životu i da vam se svi vaši snovi ostvare, istakla je Franić.
Svečana atmosfera ispunjena emocijama i osmijehom obilježila je ovu nezaboravnu večer, simbolišući završetak jednog životnog poglavlja i početak novog.
Srećno đaci!