Turnir u Prnjavoru u znaku braće i sestara Kokot i Andrić

Džudisti „Igala“ vratili su iz Prnjavora u Republici Srpskoj sa tradicionalnog kampa „Mala Evropa“ koji je okončan jakim turnirom. Na kampu se okupilo preko 400 džudista iz Crne Gore Srbije,  Češke, Slovenije, Hrvatske, Makedonije, Italije, Austrije, Moldavije i BiH. Treninge na kampu su vodili treneri učesnici kampa među kojima je bio i trener „Igala“ Svetozar Mustur nosilac crnog pojasa osmi dan.

Poslednjeg dana kampa održan je  turnir na kojem su džudisti „Igala“ osvojili pet medalja. Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio je stariji pionir  Vuk Andrić u kategoriji do 50 kg. Kadetkinja Nikolina Andrić u kategoriji do 63 kg bila je druga i osvojila srebrenu medalju. Drugo mjesto i srebrenu medalju u kategoriji do 57 kg osvojila je starija pionirka  Nikolina Kokot. Njen brat Mitar u konkurenciji starih pionira u kategoriji do 60 kg osvoji je treće mjesto i bronzanu medalju. U ovoj kategoriji Luka Milošev zauzeo je peto mjesto.

Porodičnu kolekciju porodice Kokot odnosno kolekciju takmičara DŽK “Igalo“ upotpunila je  trećim mjestom i bronzanom medaljom Mihaila Kokot u kategoriji do 44 kg.

Po povratku iz Prnjavora slijede svakodnevni treninzi i pripreme džudista „Igala“ za takmičarske obaveze koje ih očekuju od jeseni.