Црна Гора ове године имала статус земље партнера на међународном сајму туризма Holiday World & Region World, који је од 12. до 14. марта одржан у Прагу. У оквиру церемоније свечаног отварања Сајма наступило је културно-умјетничко друштво из Црне Горе, које је публици представило дио богате културне традиције наше земље.
Активности Црне Горе у својству земље партнера реализоване су у организацији Националне туристичке организације Црне Горе, у сарадњи са Локалном туристичком организацијом Будве, која је уједно и организатор сајамског наступа дестинације у Прагу. На сајму своју понуду представљају и ТО Херцег Нови, ТО Тиват, ТО Бар,ТО Улцињ, ТО Жабљак и ТО Колашин, као и представници црногорске туристичке привреде.
Из Националне туристичке организације Црне Горе поручују да је чешко тржиште од великог значаја за црногорски туризам, имајући у виду интересовања и потенцијал који показују туристи из Чешке.
Чешки туристи током сајма посебно су били заинтересовани за активни туризам, боравак у природи и различите активности на отвореном, што су сегменти у којима Црна Гора има значајне компаративне предности.
Током свечаног отварања сајма и конференције за новинаре, представницима чешке туристичке индустрије и доносиоцима одлука представљена је разноврсна туристичка понуда Црне Горе. Посебан фокус стављен је на активни, рурални и културни туризам, уз истицање континуираног развоја луксузног туристичког сегмента, поручују из НТО ЦГ.
Како наводе, статус земље партнера представља важну прилику за додатну промоцију дестинације.
– Посебно нас радује чињеница да је Црна Гора земља партнер овог сајма, јер то отвара бројне могућности за додатну промоцију наше туристичке понуде, бољу видљивост дестинације, већу медијску заступљеност, као и организацију низа догађаја у којима учествују представници Националне туристичке организације Црне Горе – саопштено је из НТО ЦГ.
Представници Националне туристичке организације Црне Горе и ТО Будва имали су прилику да се састану и размијене мишљења са високим представницима туристичког и институционалног сектора из Чешке и Словачке, укључујући представнике министарстава надлежних за туризам и регионални развој, националних туристичких организација, као и водећих удружења туристичких агенција и туристичке привреде.
Током сајма организован је низ промотивних активности и пословних сусрета са партнерима из туристичке индустрије, с циљем даљег јачања сарадње са чешким тржиштем и промоције туристичких потенцијала Црне Горе.







