Tokom vikenda, od 21. do 23. februara, na crnogorskim putevima evidentirana je 41 saobraćajna nezgoda, u kojoj je jedno lice smrtno stradalo, u Nikšiću, dva lica su zadobila teške tjelesne povrede, dok su 33 lica zadobila lake tjelesne povrede.
U istom periodu, pripadnici saobraćajne policije su u okviru represivnih aktivnosti podnijeli 168 prekršajnih prijava, izdali 1.165 prekršajnih naloga, privremeno oduzeli 13 pari registarskih oznaka i isto toliko vozila isključili iz saobraćaja.
Slobode je lišeno 57 vozača zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola, opojnih droga ili drugih psihoaktivnih supstanci i ostalih težih prekršaja iz oblasti saobraćaja.
Od tog broja, njih 25 je lišeno slobode zbog vožnje pod dejstvom alkohola u organizmu u nedozvoljenoj količini, 11 vozača je lišeno slobode zbog vožnje pod dejstvom opojnih droga ili drugih psihoaktivnih supstanci, i 21 vozač zbog počinjenih drugih težih prekršaja iz oblasti Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima.
Od ukupnog broja lica lišenih slobode, izdvajamo 26 vozača lišenih slobode u Podgorici i pet vozača lišenih slobode u Baru.
Napominjemo vozače da je od 15.11.2024. do 1.4.2025. godine na snazi Naredba o vremenskom periodu i putu odnosno djelovima puta na kojima je obavezna upotreba pneumatika za zimsku upotrebu, te će u skladu sa tim službenici saobraćajne policije vršiti pojačane kontrole učesnika u saobraćaju u narednom periodu.
Uprava policije apeluje na sve učesnike u saobraćaju da strpljivom, odgovornom i opreznom vožnjom prilagođenom uslovima na putu, doprinesu svojoj i bezbjednosti ostalih učesnika u saobraćaju poštujući saobraćajne propise, kako bi doprinijeli ukupnoj bezbjednosti građana.