Sedam medalja za Mikulićeve pulene u Sarajevu

Na Međunarodnom karate turniru „Olimp kup” u Sarajevu, u veoma jakoj konkureciji zapažen rezultat juče su postigli takmičari karate klubova „Bijela” i  „Kotor” koje kao trener vodi Slađan Mikulić. U konkureciji 342 takmičara iz klubova zemalja regiona Slađan Mikulić je imao po dva takmičara iz Bijele i Kotora, a osvojili su četiri prva i tri treća mjesta.

Član KK „Bijela” Petar Mikulić (10) osvojio je dvije zlatne medalje – u kategoriji do 30 kg za 2010. godište i u kategoriji do 35 kg za 2011. godište. Nikola Mazalica, član KK  „Kotor” bio je prvi u kategoriji do 34 kg za uzrast od 8 do 9 godina i u kategoriji do 35 kg za uzrast do 10 godina.

Treće mjesto i bronzanu medalju u kategoriji  do 54 kg osvojila je u konkurenciji 13-ogodišnjaka članica ekipe „Bijele” Mila Petrović.

Pavle Kašćelan iz KK „Kotor” osvojio je dvije  bronzane medalje – u kategoriji do 30 kg za desetogodišnjake i u kategoriji do 35 kg za uzrast do 11 godina.

Iz Karate kluba „Bijela“ najavljuju učešće svojih takmičara naredne sedmice na Kupu Šampiona u Podgorici, a najbolji takmičar ovog kluba Nemanja Mikulić će učestvovati na prvenstvu Mediterana na Sardiniji.