Нетачне су тврдње да се кадар у Болници Мељине осипа, а у Министарству здравља свакодневно раде на томе да обезбједе нове љекаре, казао је министар Драгослав Шћекић и додао да је немогуће за шест мјесеци ту здравствену установу вратити у очекивано стање, након 15 година урушавања.
Он је приликом отварања лабораторије у которској Болници казао да су крајњим напорима успјели да Болницу Мељине врате у живот и да се сада суочавају са проблемима које су затекли, а то показује у каквом је стању била та установа.
– Свакодневно улажемо огроман напор у сарадњи да са директором Клиничко болничког центра Котор да доведемо нове љекаре који би појачали болницу Мељине како би пацијенти имали квалитетну здравствену заштиту. Из неких црногорских здравствених установа доћи ће љекари који ће помоћи да се одржи интерно одјељење и да се даје редовна услуга – обећава он.
Шћекић сматра да неко жели да проблем пребаци на другога, а не да похвали оно што је Министарство здравља урадило великим напорима и великом жељом.
Истиче да чланови бившег менаџмента приватне болнице морају да схвате да више нису менаџери и да неко други одговара за то и поручио им да се баве хуманитарним послом ако су хуманитарци.
Директор КБЦ Котор, у чијем је саставу болница Мељине, др Давор Кумбуровић казао је да је слање отвореног писма некоректно према свима: Министарству здравља, Фонду, КБЦ Котор, јер раде све како би пружили адекватну помоћ свим грађанима који гравитирају према болници Мељине.
-Ти људи раде дан-ноћ без ријечи како ћемо, шта ћемо итд. Али, очигледно је да неки људи то не знају да цијене, очигледно је да неки људи свој посао кроз болницу Мељине виде као неки параван за неке личне интересе и са разним манипулацијама покушавају народ, прије свега Херцег Новог, да обману, казао је др Кумбуровић.
Како је казао у разговору са већим дијелом запослених у болници Мељине у току јучерашњег дана, добио је информацију да они немају никакве везе са тим дописом.
– Дакле, можда пар људи је тај текст изнијело, те лажи, могу слободно да кажем, су изнијели, ту некоректност су показали. А, ја имам питање за тај менаџмент – шта су радили 30 година? Да ли су свјесни да прије само седам мјесеци они нису постојали уопште на мапи здравства. Зашто нису захвални овим људима што смо их увели у јавни здравствени систем, што смо им дали могућност да раде, да привређују, да се у професионалном смислу надограђују? То је питање за њих. И, још једно питање – ко је ту болницу довео у стечај? Они су је довели – бивши менаџмент. Није министарство и ја. И мој је утисак да су просто научили да раде у таквој атмосфери, међутим сад кад је дошло до мало реда, до мало више одговорности, сад то више некима не одговара и управо са овим што раде покушавају да изазову неко алармантно стање. И она теза коју су сво вријеме говорили да су они ту да заштите грађане и слично, пада у воду. Нису они ту за грађане. Да су за грађане, онда би радили, а мање причали.
Кумбуровић је подсјетио да је стање у којем је мељинска болница затечена било катастрофално и да је за њено уздизање потребно вријеме и стрпљење.
-Ако немамо сарадњу свих запослених, ако имамо овакве и сличне конструкције, ту нема среће, тако да мислим да ти људи који су то писали треба да се запитају , казао је Кумбуровић.
Он је прокоментарисао и тврдње запослених које су изнијели у јучерашњем отвореном писму да два мјесеца не ради рендген апарат и рекао да аапарат није радио двије године и да је поправљен чим су добили сазнања да није исправан. Поручује да није коректно износити такве тврдње у овом моменту. Истакао је да је у периоду док није радио рендген апарат сваки тежи пацијент упућиван у Клиничко-болнички центар Котор, и адекватно третиран, обрађиван и, ако је било неопходно, слат на даљу дијагностоику.
Оni samo pričaju može li se čuti i druga strana .Kako je moguće da laboratorija radi bez biohemičara ili radiološko bez radiologa. Sve što su rekli za tv HN je laž.