Saobraćaj na putevima Crne Gore se i pored poboljšanja vremenskih uslova, i dalje odvija usporeno i otežano, uz kraće ili duže prekide, zbog sniježnog pokrivača, odrona na kolovozu i izlijevanja rijeka iz vodotokova. Sve navedeno, uz prisustvo magle na pojedinim dionicama puteva, povećava rizik od saobraćajnih nezgoda, zbog čega iz Uprave policije savjetuju da se na put ne kreće bez izuzetne potrebe, uz pojačani oprez.
Takođe, podsjećamo vozače na obaveznu upotrebu pneumatika za zimsku upotrebu na putevima na kojem ima snijega, leda ili poledice, odnosno djelovima puta na kojima je obavezna upotreba pneumatika za zimsku upotrebu za sva motorna vozila a čija je primjena počela 15. novembra 2025. godine.
Apelujemo na vozače da strpljivom vožnjom prilagođenom uslovima na putu doprinesu svojoj i bezbjednosti ostalih učesnika u saobraćaju, navedeno je u saopštenju.




