Remi Igala u Trebinju sa Leotarom

U drugoj prijateljskoj utakmici pred početak prvenstva u Drugoj ligi  fudbaleri Igala odigrali su u Trebinju  1:1 (1:0) protiv FK Leotar, član Prve lige Republike Srpske.

Domaćin je odlično počeo i u drugom minutu imao je šansu nakon centaršuta Begića, a Kolak je glavom poslao loptu pored gola.

U 30. minutu je šut Đuričkovića odbranio golman Maksim Milović. Sedam minuta kasnije fudbaleri Igala dolaze u vođstvo golom Aldina Adžovića nakon greške domaće odbrane. Minimalnim vođstvom gostiju otišlo se na poluvrijeme.

Fudbaleri Leotara  u 75. minutu imaju  lijepu šansu, ali nije iskorišćena kao i dva minuta kasnije kada je nakon odličnog centaršuta Kolaka sa desne strane ispred Pandžića loptu izbacio jedan igrač gostiju.

Dobra igra domaćina rezultirala je golom u 80. minutu. Nakon odlične asistencije mladoga Tea Lakića gol je postigao Uroš Đuričković.

Do kraja nije bilo promjena tako da je ova utakmica završena 1:1 pred oko 100 gledalaca koji su na gradski stadion u Police.

FK „Igalo 1929“: Maksim Milović, Nihad Balić, Jovan Krulanović, Jovan Mugoša, Aleksandar Đukanović, Emanuel Mboa, Avgustin Kordoba, Aldin Adžović, Boris Došljak, Boško Dujović, Jovan Milić. Još su igrali: Božidar Matejić, Vuk  Matejić, Jovan  Popović, Nikola  Popović, Miloš Mugoša, Nikola Kosač, Faver Ramirez, Miloš Perović i Uroš Čenić.

FK „Leotar“: Perišić, Zvizdić, Radović, Babić, Batos, Milić, Đuričković, Begić, Kolak, Radosavljević, Račić. Još su igrali: Đajić, Spaić, Lakić, Glogovac, Vidaković, Vujičić, Pandžić.

Naredna utakmica fudbalera Igala zakazana je za četvrtak 18. jula u Nikšiću sa ekipom  Sutjeske.