Једна од најфреквентнијих локација за рекреацију у Херцег Новом – теретана на отвореном у парку Титове виле – добила је потпуно ново рухо. У оквиру реконструкције постављено је десетак савремених справа које омогућавају разноврсне вјежбе и прилагођене су корисницима свих узраста – од најмлађих до најстаријих.
“Ово је сигурно једна од најпрометнијих отворених теретана у Херцег Новом. Управо због тога смо одлучили да овај простор први буде реновиран у новом, квалитетном стилу и да убацимо нове справе. Планирамо још неколико оваквих локација које ће имати сличан изглед, прилагођен свим категоријама становништва”, казао је помоћник секретара за друштвене дјелатности и међународну сарадњу, Митар Кисјелица.
Инвестиција вриједна 40.000 еура представља први корак ка формирању активне зоне дуж читавог шеталишта. План је да свако приобално насеље у будућности добије по једну теретану на отвореном, чиме се додатно подстиче здрав начин живота и физичка активност грађана.
У наредним данима, уз справе које су већ постављене, биће постављене клупе и информативне табле са упутствима за коришћење.
Кисјелица је захвалио Институту „Др. Симо Милошевић“, који је препознао важност овог пројекта и уступио земљиште како би простор био доступан свим грађанима.
Планови укључују изградњу још једне теретане у близини кружног тока у Мељинама, као и на плажи испод старе фазе Института, која ће бити посебно прилагођена особама са инвалидитетом.