Povlašćene cijene avionskog prevoza za studente i ljekare specijalizante

Na inicijativu Ministarstva saobraćaja, a u saradnji sa kompanijom To Montenegro studenti i ljekari koji su na specijalizaciji izvan Crne Gore od 1.januara 2025.godine moći će da putuju sa povlašćenim avionskim kartama.

Jedinstvenom akcijom pravo na povlašćene cijene karata imaće svi studenti iz Crne Gore, kao i ljekari specijalizanti, s tim što će se akcija, odnosno same cijene karata, koje se odnose na ljekare na specijalizaciji dalje uređivati ugovorom između Ljekarske komore i ToMontenegro.

Svi crnogorski studenti koji ispunjavaju uslove, ostvariće pravo na posebne cijene avionskih karata. Cijena povratne karte do Beograda iznosiće 99 eura, do Rima 123, do Ljubljane 109, do Ciriha 189 eura, Istanbula 189 eura, dok će do Frankfurta i Pariza cijena povratne karte iznositi 199 eura.

Posebna akcija sprovodiće se za studente koji studiraju u Njemačkoj, Francuskoj i Turskoj, za koje su obezbijeđene nešto jeftinije cijene karata u odnosu na navedene, tako da će cijena povratne karte do Istanbula iznositi 169 eura, dok će cijena povratne karte do Pariza i Frankfurta iznositi 189 eura.

Za ljekare specijalizante, koji su na specijalizaciji van Crne Gore, definisane su cijene povratnih karata do Beograda, 109 eura i do Ljubljane 129 eura, a ostale tarife biće predmet dogovora Ljekarske komore i ToMontenegro.

Uslovi za putnika sa statusom studenta su: da nije stariji od 26 godina, da kompaniji dostavi uvjerenje sa fakulteta kojim se potvrđuje status studenta i ovjereni indeks za tekući semestar.

Ministarstvo će u saradnji sa nacionalnim avio prevoznikom u narednoj godini akciju proširiti i na neke nove destinacije u redovnom avio saobraćaju.