Poraz odbojkašica „Herceg Novog“

U odlučujućoj kvalifikacionoj utakmici za popunu D grupe Lige šampiona iako znatno pojačane odbojkašice Herceg Novog nisu uspjele da stignu do iznenađenja  i pobjede odličnu poljsku ekipu Budovlani Lođ. Šampionke Crne Gore izgubile su maksimalnim rezultatom 3:0 (25:22, 27:25, 25:18).

Djevojke trenera Srđana Crnojačkog su se borile, posebno u prvom i drugom setu. Dobro su počele meč, u prvom setu su sa sa tri poena u nizu povele 9:4, i čuvale prednost do 11:6. Tada su gošće zaigrale bolje, pa su uspjele da izjednače na 12:12. Herceg Novi nije tada potpuno pao, vratio je dva poena prednosti (15:13), vodio do 17:16, kada su Poljakinje serijom 3:0 preokrenule na 19:17. Igralo se poen za poen do 22:20 za Budovlani, koji je onda sa dva uzastopna poena stigao do prve set-lopte (24:20). Novljanke su dva puta spasile set, ali je tim iz Lođa realizovao treću priliku i poveo 1:0.

Uzbuđenja su viđena i u drugom setu, posebno u finišu, jer je Budovlani vodio 11:6, 17:11, 21:16 i na 24:19 imao pet set-lopti. Međutim, tada se razigrao domaći sastav i nizom od pet poena stigao do izjednačenja 24:24. Poljakinje imaju  set-lopte na 25:24, ali je domaćin i to anulirao (25:25), zatim Budovlani  sa dva uzastopna poena dobija drugu rundu i vodi 2:0 u setovima. Na startu trećeg seta Herceg Novi ima prednost do 7:4, ali je Budovlani preokrenuo na 8:7 i više nije ispuštao vođstvo u ovom setu, poveli su 16:10 i zatim priveli susret kraju.

Poene za Herceg Novi su postigle Anamarija Galić 19, Ralitsa Vasileva 16, Daria Čabonenko 5, Katerina Osadčuk 4, Kristina Gunčeva i Lana Labović po 2, Melisa Cenović i Veronika Jandova po jedan poen. Ekipa Lođa je imala 14 a Herceg Novog 21 grešku. Za najboljeg igrača utakmice proglašena je Paulina Damaske  sa 19 poena, pratila je Rutih Enveonvu sa 17, po 6 poena dodale su Alicija Grabka i Saša Planinsecpo po  6 poena.

Revanš susret je za 7 dana u gostima a Herceg Novi mora pobjediti 3:0 ili 3:1 za zlatni set. Pobjednik ovog dvomeča plasiraće se u grupu D Lige šampiona, u kojoj su već turski Fenerbahče, francuski Neptun Nant i mađarski Vašaš Budimpešta.