Poraz “Jadrana m:tel” u Šapcu

U drugom kolu Premjer regionalne lige vaterpolisti “Jadrana m:tel” su sinoć poraženi od Šapca u gostima 6:5 (0:1,  3:3,  2:0,1:1).

Odigrali su izabranici trenera Vladimira Gojkovića prvi dio utakmice na visokom nivou, ali su “pali” u trećoj četvrtini, a falilo je koncentracije u završnici da se izbore peterci. Aleksandar Ivović i saigrači imali su napad za izjednačenje, ali upravo najiskusnijem, kapitenu Ivoviću, koji je odlično poslužen od Vasilija Radovića, lopta je ispala iz ruke. Nije iskorišćena šansa da se rezultat izjednači i i osvoji jedan bod protiv dobre ekipa “Šapca”, koja je nedavno uspjela da izbori plasman u grupnu fazu Evrokupa. Domaći vaterpolisti su sa golom razlike uspjeli da dobiju rovovski rat protiv “Jadrana” iz Herceg Novog, koji je doživio prvi poraz u sezoni.

Novljani su dobro odigrali prvu četvrtinu, vodili su 1:0 i 2:0 , imali prednost golom Lazića i sa 4:3. Poslije prvog poluvremena imali su gol prednosti, ali u trećoj četvrtini nisu bili na nivou, posebno u napadu, što je skupo kažnjeno, primljena su dva gola, a susret je riješio Mihajlo Repanović.

U utakmici  sa malo pogodaka strijelci za “Jadran” su bili: Jovan Vujović, Đorđe Lazić, Aleksandar Ivović, Matija Sladović i Vuk Milojević.

Golove za “Šabac” su postigli: Andrija Korać i Ognjen Stanojević po dva, a Aljoša Mačić i Mihajlo Repanović po jedan.

Utakmica u Šapcu bila je generalna proba za “Jadran m:tel“ pred prvo kolo C grupe Lige šampiona u kojem u srijedu igraju u gostima sa ekipom francuskog „Marseja“.