Појачан надзор тржишних инспектора током током Дана независности

Тржишни инспектори ће и данас контролисати поштовање одредби Закона о унутрашњој трговини, које се односе на забрану трговине, саопштено је из Министарства економског развоја.

Нерадни дани поводом Дана независности су 21. и 22. мај, а из ресорног министарства позивају привредне субјекте да поштовањем прописане обавезе дају допринос потпуној примјени закона.

-Подсјећамо све привредне субјекте који се баве трговином на велико и мало, да су дужни да се придржавају члана 35а Закона о унутрашњој трговини, којим је прописано да се трговина не може обављати недељом и у дане државних и других празника, наводи се у саопштењу.

Изузетно од тога, недељом и у дане државних и других празника, трговина на велико и мало може се, између осталог, обављати у апотекама, специјализованим продавницама или киосцима за продају хљеба, пекарских производа и колача, цвијећа, сувенира, штампе, средстава за заштиту биља или погребне опреме, на пијацама, бензинским станицама и у продавницама за трговину на мало у оквиру њих.

Из Министарства су апеловали на све привредне субјекте да поштују ову обавезу, како тржишни инспектори не би предузимали прописане управне мјере и радње и изрицали новчане казне. На сајту Министарства налазе се бројеви телефона, путем којих је могуће пријавити неправилности.

ЛЕАВЕ А РЕПЛY

Плеасе ентер yоур цоммент!
Плеасе ентер yоур наме хере