У Будимпешти ће данас бити завршен “Бену Куп” који је један од кључних турнира за провјеру форме ватерполо селекција пред почетак Свјетског првенства у Сингапуру 11 јула. Ватерполо репрезентација Црне Горе у последњем трећем колу поражена је јутрос од европског првака репрезентације Шпаније 18:10 (4:2, 9:3, 3:2, 2:3).
У утакмици са пуно осцилација све је ријешено у првом полувремену. Изабраници Дејана Савића су се држали у првој четвртини да би у другом дијелу утакмице “фурија” на чијој клупи као помоћник сједи Милош Шћепановић резултатом 9:3 ријешила утакмицу, коју је у другом полувремену мирно привела крају.
Стријелци за Црну Гору су: Душан Матковић три, Ђуро Радовић два, Василије Радовић, Јован Вујовић, Страхиња Гојковић, Аљоша Мачић и Балша Вучковић по један. У капици Шпаније превагу су донијели Алваро Гранадос са пет, Алберто Мунариз, Фран Валера са по три, односно Серхи Кабањас и Унаи Биел са по два гола.
Репрезентација Црне Горе наставља припреме у Подгорици до 5. јула када путује за Сингапур. Пред почетак првенства генералка за Тешановића и саиграче је турнир на којем учествује поново Шпанија, Јапан и домаћа селекција Сингапура. Ривали на мундијалу Црној Гори у групи су Хрватска, Грчка и Кина. Првопласирана селекција ће директно у четвртинале, а селекције на другом и трећем мјесту нокаут фазу почеће утакмицама осмине финала.