Pionirima Orjena priprao gradski derbi

U gradskom derbiju na Solilima, u prvom kolu prvenstva Udruženja klubova Jug, pioniri Orjena pobjedili su vršnjake Igala, koji u ovom prvenstvu nastupaju sa drugom postavom, rezultatom 9:1.

Strijelci za ekipu Orjena koje vodi Jovan Jole Lepetić bili su Damjan Vasiljević u 8, 28, 47 i 71. minutu, Gojko Milunović u 13. i 20, Pavle Grbo u 54, Luka Matović u 56. i Danilo Stokanović u 74. minutu. Jedini pogodak za Igalo postigao je Filip Balević u 23. minutu.

Za pionirsku ekipu Orjena igraju: Đorđe Vasiljević, Ivan Bijelović (golmani), Jovan  Radović, Aleksa Đokić, Danilo Stokanović, Damjan Vasiljević (kapiten), Gojko Milunović, Pavle Grbo, Strahinja Murišić, Krsto Vuković, Ognjen Prlainović, Vojin  Jeknić, Luka Čeprnić, Aleksa Mrkaić i Andrej Pavlović.

Uz pionire Orjena, kluba koji ove godine obilježava 100 godina postojanja, rade  petlići trenera Nikole Mrdovića.

Seniorske ekipu u ovoj sezoni nema, a kako ističu u klubu, ekipa se ne takmiči takmiči zbog činjenice da teren pored Opačice nema odgovarajuće dimenzije i potrebna je investicija da se teren proširi.

Zahvajući Ministarstvu sporta i zalaganju Milana Jančića iz ovog ovog resora, kao i ministra Dragoslava Šćekića uređene su tribune i do kraja godine, a povodom svečanog obilježavanja jubileja, biće predate na upotrebu.