Да се кроз креативност и другачије осмишљене часове може научити доста, показали су бројним активностима у ОШ „Милан Вуковић“. Приредили су „Дан посвећен краљици воћа“, обиљежили „Европску недељу програмирања“ али и учили о „Енергетској ефикасности“.
ДАН ПОСВЕЋЕН ,,КРАЉИЦИ ВОЋА“
За Свјетски дан јабука, 20. октобар, ученици од првог до петог разреда и њихови наставници тако што су приредили изложбу ликовних радова и хол украсили воћним аранжманима. Била је о прилика да науче више о томе за шта је све јабука корисна, шта се од ње прави али и одакле потиче.
Промовишући ,,краљицу воћа“, ученици су су учили о здравом стилу исхране, истовремено показујући ликовни таленат и креативност.
ЕДУКАТИВНИ ЧАС О ЕНЕРГЕТСКОЈ ЕФИКАСНОСТИ
На часу биологије, у VIII1 одјељењу, одржан је Едукативни час о енергетској ефикасности. Предавање је одржала Јованка Матковић, из Секретаријата за комуналне дјелатности, екологију и енергетску ефикасност Општине Херцег Нови.
Едукативни час је дио активности пројекта Wood key који спроводи Канцеларија за међународну сарадњу. Пројекат је усмјерен на промовисање гријања на пелет и значај енергетске ефикасности. Ученици су били заинтересовани за тему, одговарали на постављена питања, износили размишљања, ослањајући се на стечена знања из географије, физике и хемије.
ОБИЉЕЖЕНА ЕВРОПСКА НЕДЈЕЉА ПРОГРАМИРАЊА
У оквиру обиљежавања овогодишње Европске недjеље програмирања, EU CodeWeek, од 9. до 24. октобра, ученици одјељења III2 показали су како они уређују пикселе и боје, тако сићушне површине на папиру (без употребе рачунара) и користећи апликацију PixelArt.
Ова графичка и техничка метода цртања присутна је од првих дана вртића, када дјеца боје квадратиће у свескама. PixelArt-ом омогућено је сваком ученику, било ког узраста, да боље разумије принципе уређења фотографија и видеа, било да је ријеч о дигитaлним или физичким форматима. Уз помоћ технике PixelArt-a, ученици су лако креирали јабуку, рибице и ликове из свијета анимираних филмова или компјутерских игрица.
Ученици одјељења V1 су показали креативност, упознајући се са визуелно-блоковским програмирањем, коришћењем апликације Scratch. Апликација Scratch је направљена за дјецу узраста од 8 до 16 година и омогућава да ученици стварају приче, игрице, анимације, показују креативност и међусобну сарадњу.
Идеје су преточили у стварност, примјењујући вјештине програмирања, а упутства су добијали од професорице разредне наставе Живане Вукшић и професорице информатике са техником Мире Крулановић.