Na redovnoj godišnjoj, ali i izbornoj skupštini Mjesnog udruženja penzionera Igala, za predsjednika je ponovo izabran Fuad Agić, a usvojeni su izvještaj o radu i finansijski za 2024. godinu, plan prihoda i rashoda, kao i program rada za tekuću godinu.
Reizabrani predsjednik Mjesnog udruženja penzionera Igala, dobio je podršku osam podružnica za novi mandat, potpredsjednik u naredne četiri godine odlukom Skupštine udruženja će biti Branko Božović.
Agić za RTHN priča da je u Upravnom odboru sada 10 novih članova, a obaveza su oslobođeni svi koji su izrazili želju da istupe.

– Morao sam da održim osam sastanaka sa članovima podružnica, kojih imamo osam, nije to mala stvar, jer sam održao to kao svaki sastanak. Oni su birali svog predstavnika u Upravnom odboru Mjesnog udruženja, dali su predlog za predsjednika i potpredsjednika. Tih osam podružnica sačinjava Skupštinu od 31 člana – pojašnjava on.
Stambena problematika penzionera koja traje više decenija bila je tema i ove skupštine, a kako ističe Agić, smanjen je broj stambenih jedinica planiranih u okviru rješavanja ovog dugogodišnjeg problema penzionera.
– Razočarao sam se kada sam dobio informaciju na posljednjoj sjednici Upravnog odbora opštinskog udruženja 12. ferbuara da je sa 25 došlo na 12. Oduvjek smo govorili, a mnogi penzioneri to znaju, da idemo sa tom solucijom da izgradimo garsonjere i jednosobne stanove 40-41 kvadrat. Kako je došlo do smanjenja tog stambenog prostora da mi dobijemo 12 stanova. Nisam optimista, iskreno, sumnjam u realizaciju tog projekta – kazao je on.
Upućen je predlog za reviziju, kako bi bilo utvrđeno može li se na placu koji je određen za tu namjenu računati na 25 garsonjera i jednosobnih stanova, kako bi ljudi treće dobi konačno riješili egzistencijalno pitanje odnosno krov nad glavom, zaključio je Agić.