Odbojkašice Herceg Novog rutinski protiv Morače

U okviru trećeg kola Super lige odbojkašice Herceg Novog rutinski su pobijedile Moraču u Podgorici 3:0 (25:11,25:13, 25:22). Dvostrukim šampionkama Crne Gore trebalo je nepunih 56 minuta da uknjiže treću ovosezonsku pobjedu, prvu u gostima.

Dvocifreni učinak sa 11 poena imala je Anđelka Radišković, osam poena dodala je Lasma Ozala. Pratile su je kapiten Ralitsa Vasileva i Ana Marija Galić sa po 6 poena. Darija Čabonenko i Marija Bojić dodale su po 5, Katarina Osadčuk 4, Elisabet Eirnasdotir 3, Kristina Gunčeva 2, Gordana Madžgalj,  Dragana Stevanović i Veronika Jadova po jedan poen.

Kod domaćih koje su tek u poslednjem setu pružile dobar otpor i imale šansu da možda preokretom  produže utakmicu za  još jedan set, najbolja je bila Anastasija Krgović sa  8 a pratile su je Anastasija Koprivica i Sanja Rudan sa po 5 poena. Obje ekipe imale su po 20 grešaka.

Drugi hercegnovski superligaš Albatros u derbiju kola sa Lukom Bar u utorak kao domaćin igraće umjesto u Igalu u dvorani Župa, jer tog dana u SC Igalo u ABA-2 ligi  igraju košarkaši Teoda i Cedevite (Zagreb).

U četvrtom kolu u subotu 26. oktobra biće odigran novski derbi između Herceg Novog i Albatrosa.