Odbojkašice „Herceg Novog“ priželjkuju pobjedu u Lođu

Odbojkašice „Herceg Novog“, preko Tirane i Varšave, stigle su u Lođ, gdje ih večeras (utorak, 8. oktobar) očekuje revanš utakmica kvalifikacija za Ligu šampiona protiv poljske ekipe „Budovlani Lođ“.

Uprkos porazu u Igalu od 3:0 izabranice Srđana Crnojačkog očekuju dobar nastup u sportskoj dvorani u Lođu.

-Odradili smo poslednji trening pred važan meč kvalifikacija za Ligu šampiona. Nema nepoznanica. „Lođ“ je odlična ekipa, ali ima svojih mana. Prvi set je ključ uspjeha. Ukoliko uspijemo da osvojimo prvi set, sve je moguće. Nismo došli u Poljsku samo turistički. Došli smo da pokažemo da smo dobra ekipa. Idemo na pobjedu, kategoričan je trener Herceg Novog Srđan Crnojački.

Revanš utakmica kvalifikacija za Ligu šampiona igra se u 18.00 sati, a priliku da nastupi za Herceg Novi u važnom susretu, neće imati mlada Darija Čabonenko, pouzdana srednja blokerka. Dariji, na žalost, nije dozvoljen ulazak u Poljsku, kao ruskoj državljanki i ona je odmah krenula nazad ka Herceg Novom.

Ostatak ekipe je odradio dva treninga u sportskoj dvorani u Lođu, koja prima 4 000 gledalaca i nalazi se odmah uz stadion FK „Widzew“ Lođ, koji nastupa u Prvoj poljskoj fudbalskoj ligi.

Grad Lođ je treći grad po veličini u Poljskoj i živi za sport, posebno za fudbal i odbojku, pa se na duelu „Lođa“ i „Herceg Novog“ očekuje veliki broj gledalaca.

Novskim odbojkašicama je potrebna pobjeda rezultatom 3:0 ili 3:1, kako bi obezbijedile “zlatni set”, u kom bi takođe morale da slavi za nastavak takmičenja.