Odbojka: Melisa Cenović i drugarice bez sreće u Jelgavi

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore duelom sa Letonijom, danas posle podne  u Jelgavi, porazom je počela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2026. godine. Odbojkašice reprezentacije Crne Gore čiji je kapiten Melisa Cenović igračica OK Herceg Novi poražene su 3:2, po setovima 26:24, 25:19, 24:26, 23:25 i 15:9.

Posle izgubjenog prvog i drugog seta, djevojke selektora Milorada Krunića uspjele su da preokrenu situaciju i dobiju treći, kasnije i četvrti set.

U odlučujućem, petom setu, domaćin je rano stekao prednost, poveo je 6:2 i 9:4, koju je uspio da sačuva do kraja.

Za Crnu Goru su igrale:Tijana Tvrdišić, Marija Šušić i Viktoria Đukić, primači servisa i korektori Danijela Džaković, Simona Petranović, Nevena Vukčević, Dijana Vuković i Lara Jovović, srednje blokerke Mina Dragović, Katarina Budrak, Saška Đurović i Lana Rakočević i libera Melisa Cenović i Ksenija Krunić.

Ovo je  jedina utakmica u borbi za mjesto na šampionatu Starog kontinenta ovog ljeta, pošto je selekcija Bosne i Hercegovine odustala od takmičenja.

Revanš utakmica na programu je u avgustu 2025 godine. Osvajanjem tri boda na svom parketu, vjerovatno bilo bi dovoljno za porvo mjesto u ovoj grupi.

U stručnom štabu Crne Gore su selektor Milorad Krunić, pomoćni treneri Luka Bogojević i Mladen Miladinović, kondicioni trener Vladimir Ognjanović, fizioterapeut Nikola Vojinović i statističarka Dunja Simojlović.