Odbojka: gradski derbi pripao šampionu

U prvoj utakmici 4. kola Superlige za odbojkašice koji je odigran sinoć u Sportskom cenru u Igalu, zvanični šampion, „Herceg Novi“ pobjedio je u gradskom derbiju  ekipu  „Albatrosa“ maksimalnim rezultatom 3:0 (25:10, 25:18, 25 :19) i ostao sa maksimalnim učinkom od 12 bodova i bez izgubljenog seta.

Djevojke Srđana Crnojačkog povele su sa 14:0 i 15:1 u prvom setu i potvrdile da gradskom derbiju nema iznenđenja. U drugom i trećem setu „gošće“ su se konsolidovale  i odigrale solidno bez šansi da se iznenadi šampion. U timu pobjrednika najbolja je bila Ana Marija Galić sa 14 poena a dvocifreni učinak u osvajanju poena imala je i kapiten  Ralitsa Vasileva sa 10 poena.  Anđelka Radišković  i  Daria Čabonenko osvojile su po 8, Kristina Gučeva 7,  Lasma Ozola 3,  Elisabet  Einarsdotir 2 i  Katarina Osadčuk, Veronika Jandova, Dragana Stevanović i Marija Bojić po jedan poen. Ekipa „Albatrosa“ imala je  21 grešku.

U redovim  Albatrosa  najbolja je bila Marija Tuševljak koja je prošle sezone bila član ekipe „Herceg Novi“ sa  8 poena. Karolina Pidhurska dodala je 4,  a pratile su je Jelena  Bijelović, Emilija Hrnjez i Viktorija Položevets po 3, kapiten Taša Trajković je  postigla 2 a Iva Čurović 1 poen. Ekipa Herceg Novog imala je 18 grešaka.

Nakon četiri  kola Herceg Novi sa 12 bodova drži čelo tabele.  Prati ga Budva sa utakmicom  manje  i u narednom petom kolu igra se derbi Budva-Herceg Novi ekipa Albatrosa sa dvije pobjede i dva poraza  ima polovičan uspjeh i 6 osvojenih bodova. U narednom kolu u SC Igalo igraju Albatros i Galeb iz Bara.