Novljanka Jovana Damjanović treća na svijetu

Na Svjetskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore koje danas završava u turskom gradu Konji, Novljanka Jovana Damjanović, članica Karate kluba “Omladinac” iz Podgorice, osvojila je juče bronzanu medalju, dok se njen klupski drug Emre Saljiu okitio zlatnim odličjem.

Damjanovićka je u kategoriji do 54 kilograma u meču za treće mjesto pobjedila Njemicu Aleksandru Volf 6:1. Djevojka iz Baošića je u četvrtak, na startu takmičenja, pobjedila Italijanku Siriju Lućani 4:0, dok je u drugom kolu poražena od Maise Ksantini iz Tunisa 2:0, koja je plasmanom u finale povukla u repasaž. Kadetkinja “Omladinca” je u repasažu prvenstva eliminisala Korinu Klarić iz Hrvatske 4:1, Dou El Mačuut iz Maroka 1:0 i Lajal Aljarah iz Jordana 3:0, izborivši tako meč za bronzu.

Danas će se za medalju boriti mlađi senior Nemanja Mikulić. Protivnik karatisti “Bijele” biće Mohamad Aljafari iz Jordana.