Novi festival u Herceg Novom – brojni programi za cijelu porodicu

Nova ljetna manifestacija “Family fun fest”, koju priređuje Turistička organizacija, biće održana od 7. jula do 6. avgusta. Na više lokacija, smjenjivaće se koncerti, predstave, filmovi, maskenbal, kao i drugi zabavni sadržaji na otvorenom, saopšteno je na današnjoj konferenciji za novinare.

Direktorica gradske Turističke organizacije Milja Vitorović, objasnila je da će “Bjondina”, koja je zaštitni znak festivala, upućivati posjetioce na lokacije i sadržaje. Otvoranje će biti u petak, 7. jula, na Škveru

– Kod spomenika osnivaču grada biće upriličeni muzika, ples i vatromet, a nakon toga projekcija filma „Incanto“.  Moram da kažem da je i muzička numera koja će biti izvedena iz istoimenog crtanog filma, koji je zaista hit u svijetu. Značajno je pomenuti da ovo jeste festival zabave sa muzičkim i zabavnim sadržajima za djecu i odrasle, takođe filmske projekcije i za djecu i za odrasle, kao i brojni drugi zabavni sadržaji za djecu poput maskenbala na otvorenom i „Pokaži šta znaš“ igara, kazala je Vitorović.

U subotu 8.jula nastupiće“ABBA tribute band” a, uz bioskopske projekcije, biće priređene i tematske večeri:

– Prije projekcije filma „King Artur“ posjetioci će imati priliku da upoznaju i vitezove, da se fotografišu i vide njihov performans. Takođe, uz film „Ljepotica i zvijer“ u goste nam dolaze maske, one će imati takođe svoj nastup i mislim da će se zaista djeca obradovati što će moći to da vide. Jedna grupa maski koja putuje po čitavoj Evropi i zaista su sjajni gdje god se pojave i mislim da će to biti posebna atrakcija, kazala je Vitorović.

Festivalski programi se sa Škvera sele u park Boka u kome će 14. jula biti priređen veliki dječji maskenbal, a uz brojne filmske projekcije, izdvaja se koncert grupe “Magazin” 19. jula. Od 24. jula biće na platou u Igalu, ispred novog tržnog centra, ukoliko bude završen, a ako radovi potraju, ispred hotela “Lajthaus”, pojasnila je Vitorović, i najavila poslednji dio – od 29. jula u Zelenici:

-Poslednje sedmice, odnosno već početkom avgusta smo u Zelenici na platou između „Plave tišine“ i „Marinera“, tako da smo pokrili i rivijeru, i grad i Igalo, mislim da su lijepe lokacije i nadamo se zaista dobroj posjećenosti.

Vitorović vjeruje da će, osim turistima, novi festival biti zanimljiv i Novljanima, pošto će u većini programa učestvovati djeca iz našeg grada – polaznici škole glume “Maska”, članovi KSC “Diano”, kao i učenici Muzičke škole Herceg Novi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here