Nemanja Mikulić bez medalje na Kupu Mediterana

Na Kupu Mediterana u italijanskom gradu Olbiji na Siciliji novljanin Nemanja Mikulić član karate kluba Bijela, kao reprezentivac Crne Gore u borbama do 84 kg u seniorskoj konkurenciji, poražen je juče od domaćeg takmičara u meču za bronzu.

Najbolji karatista Bijele juče je imao pet mečeva. U prvom je pobjedio takmičara iz Italije 8:6, u drugom Albanca 3:1, ali je u trećem kolu uslijedio poraz od takmičara BiH 2:1.

U repesažu za medalju, međutim, Mikulić je pobjedio borca iz Libije 3:1, ali je u odlučujućem susretu za medalju poražen od još jednog takmičara iz Italije sa 3:0.

Ovaj nastup bio je  adekvatan test pred nastupajuće Svjetsko prvenstvo u oktobru u  Veneciji.

Mikulić je u generalnom plasmanu zauzeo 5. mjesto u kategoriji seniora borbe pojedinačno, do 84 kg.