„Najbolji čovjek na svijetu“ i dalje zasmijava publiku

„Najbolji čovjek na svijetu“, komična monodrama Gorana Slavića po tekstu i u režiji Staše Koprivica, prvi put je sinoć odigrana na maloj sceni dvorane „Park“, u prostoru nekadašnjeg disko kluba. I poslije 30 igranja, ova monokomedija o ljubomori i društvenim mrežama, privlači publiku pričom ispunjenom smijehom, pozitivnom energijom i odličnom glumom.

Uređenje male scene, kojom je grad nakon dugog čekanja ponovo dobio funkcionalan, intiman i prijatan prostor za izvođenje ne samo pozorišnih programa, zaslužuje sve pohvale i predstavlja budućnost, istakao je nakon predstave Goran Slavić.

-Ovo je stvarno jedan dragocjeni prostor koji je tek u nastanku, i mislim da će ovdje tek da se dešavaju nove vrhunske predstave i stasavaju nove mlade generacije glumaca. Sad je Herceg fest uzeo stvar u svoje ruke i krenuli su da to sređuju. Već ovo ima obličje neke male kabare scene, ali može da bude i mnogo više od toga, i biće, i želio bih ovim putem da pohvalim njihov rad i predanost. Kada razmišljam o radu Herceg festa, u preteklih nekoliko godina vidimo da je svaka predstava koja dođe puna, da se publika vratila u pozorište, da vole pozorište i da se uvijek traži karta više. To mi je neizmjerno drago i mislim da Herceg Novi ima i te kako potencijal kada je riječ o glumi, pozorištu i svemu ostalom.

Monokomedija „Najbolji čovjek na svijetu“ duhovito i precizno slika savremenog čovjeka koji se upliće u zamke svoje ljubomore, sitnih strahova i svakodnevnih izazova. Kombinacija lake forme i dubljeg značenja učinila je prijemčivom za široku publiku, koja je i sinoć aplauzom potvrdila zadovoljstvo  viđenim. Od premijere na proljeće 2024. do danas predstava je samo u Herceg Novom odigrana petnaestak puta, a publika je ostala zainteresovana.

-Ona se nije potrošila. Igrali smo je i tokom ljeta, bilo je i turista, ali je igranje na tvrđavi Forte mare  pred 200 ljudi nevjerovatan užitak , svaki put je bilo puno i stvarno reaguju na neki nevjerovatan način. Gostovao sam i na raznim festivalima, bio sam u Travniku – Nova bila, tada je gledalo preko 400 ljudi. Bio sam ove godine u Hrvatskoj, u Mariji Bistrici, gdje sam dobio nagradu za najboljeg glumca. Mnogo mi to znači jer sam uzeo da radim nešto sam da to oblikujem, da nadograđujem sebe i da radim na sebi jer mislim da glumac ne smije nikad da stane. Iskreno, donekle sam se i prezasitio nekih projekata i stvari koje me tjeraju u neki šablon, a ne bih želio da idem u šablone, poručio je Slavić.

U planu je i nastavak predstave „Najbolji čovjek na svijetu“, u kojem stolar Milutin i vaspitačica Sanja treba dobiju bebu.

-Kako dalje vaspitavati dijete, kakvo će dijete da bude, na koga će da liči? Roditelji, komšije, prijatelji, braća, kumovi, sestre daju prognoze, i kad se dijete rodi svi hoće da ga oblikuju a ne da ga puste da živi onako kako dijete zaista treba da živi. Znači, svi mu stavljaju nešto na teret. To je neka ideja, i da se predstava zove „Tantrum“. Dijete će doživjerti tantrum, to je danas tako moderno i svevremenski da smo danas djecu stavili u situaciju da ih previše štedimo, da ih ne izlažemo nekim naporima, otkrio je za RTHN Slavić.

 

Nakon praznične pauze,  „Najbolji čovjek na svijetu“ gostovaće u Kotoru, Tivtu, Baru, Podgorici, Mostaru i Beogradu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here