Na 3. Međunarodnom džudo turniru “Dan nezavisnosti” u Podgorici u konkurenciji 518 takmičara iz 42 kluba džudisti “Igala” su osvojili 10 medalja: jednu zlatnu, pet srebrnih i četiri bronzane.
Prvo mjesto i zlatnu medalju u konkurenciji starijih pionira osvojio je Vuk Andrić u kategoriji do 60 kg, dok je Mitar Kokot u kategoriji do 66 kg osvojio srebrnu medalju.
U kategoriji kadetkinja drugo mjesto osvojila je Nikolina Kokot do 57 kg. Srebrene medalje su osvojili i poletarke Kalina Dabović do 25 kg, Džejla Kuč u kategoriji do 44 kg i poletarac Veljko Vavić u kategoriji +50.
U konkurenciji starijih pionira Jovan Nikitenko je u kategoriji do 42 kg osvojio bronzanu medalju, kao i starijia pionirka Mihaila Kokot do 52 kg. Treća mjesta su na turniru u Podgorici osvojili i mlađa pionirka Maša Dabović u kategoriji do 32 kg i poletarac Vasilije Nikčević u kategoriji do 38 kg.
Do kraja maja ekipa koju vode Svetozar Mustur, Katarina Mustur Pješivac i Nikolina Andrić učestvovaće i na turnirima u Pljevljima i Bijelom Polju.