Na svjetskom prvenstvu u ribolovu iz broda 21 reprezentacija

Svjetska prvenstva u ribolovu iz broda za seniore i juniore na kojima će učestvovati 21 reprezentacija sa 125 takmičara biće otvoreno u nedelju 5. oktobra u hotelu Talija. Svečanom otvaranju prethodiće defile ulicama Igala.

Seniorska reprezentacija Crne Gore, čiji je selektor Ante Arapović, nastupiće u sastavu: Marko Radosavljević ( „Igalo“), Ivan Dejanović i Aleksandar Pejović („Delfin“ Budva), Radovan Popović („Sipa“ Tivat), Dejan Sijerković i Marko Vujisić ( „Ribar“ Baošići). U odnosu na reprezentaciju koja je prije dvije godine osvojila bronzanu medalju  došlo je do jedne izmjene, Zdravka Damjanovića  zamjenio je Marko Vujisić.

Selektor i trener juniorske reprezentacije Slobodan Svilanović i Marko Radosavljević ukazali su povjerenje takmičarima koji su najviše pokazali na državni prvenstvima u poslednje dvije godine, a to su: Filip Junković i Luka Pekić ( „Rumija“ Bar), Danilo Aleksić i Damair Papračanin ( „Ribar“ Baošići), Konstatin Žarković („Pristan“ Bar) i Mijodrag Pavićević („Sabljarka“ Meljine). Svima njima biće ovo prvi nastup na takmičenju ovakog ranga.

Zvanični trening zakazan je za ponedeljak 06.oktobra od 8:30 – 14 časova, nakon čega slijede tri takmičarska dana.

Zanimljivo je da će se prvi put na šampionatima na Mediteranu bodovanje, umjesto težinskog, obaviti po novim pravilima Međunarodne federacije za sportski ribolov na moru FIPS-M, po kojima se svaka ulovljena riba nakon provjere dužine i upisa u listu ulova vraća živa u more, što će biti posebni izazov za organizatora, Savez za sportski ribolov na moru Crne Gore i sudije u brodu, saopšteno je iz Saveza za sportski ribolov na moru Crne Gore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here