Млади ватерполисти Црне Горе у полуфиналу Европског шампионата

Јуниорска ватероло репрезентација Црне Горе је у полуфиналу Европског првенства. Сјајан успјех младих “ајкула”. Тим који води Миодраг Мировић бориће се за медаљу, након што је у четвртфиналу побиједио Србију након петераца 18:17, (1:4, 4:2, 5:4, 3:3, 5:4).

Поново је голман Андрија Бјелица, баш као у осмини финала против Холандије, био велики јунак, одбранивши два петерца, оба Миљану Ђокановићу у првој и шестој серији.

Србија, која је у групи уписала три побједе и имала дан одмора, много је боље почела меч, повела је 3:0, па 5:1, почетком друге четвртине. Међутим, младе “ајкуле” су до краја показале какав таленат посједују, експресно су серијом 3:0 за три минута, смањиле на 5:4, да би у трећој четвртини и преокренуле.

Било је 7:5 за ривала, а два минута прије краја тог периода 9:8 за наш тим. Од тада је Црна Гора константно била у предности, могла је да дође до побједе и у регуларном дијелу, а Србија је гол за изједначење 13:13 постигла 21 секунду прије краја.

Наш тим је имао посљедњи напад, није га искористио, али је у пенал-рулету дошао до велике побједе.

Рачунајући и петерце, најефикаснији у црногорској селекцији био је Данило Ступар са чак шест голова, по три су уписали Срђан Јановић и Страхиња Гојковић, по два Балша Вучковић и Тим Перов, а по један Драшко Самарџић и Никола Петровић.

Противник Црне Горе у полуфиналу, које се игра сјутра, биће побједник дуела Њемачка – Мађарска.