Сарадња између Црне Горе и Америчке обалске страже је корисна и значајна, закључено је након састанка министра поморства Филипа Радуловића и представника Coast Guard-a, који ће ове седмице боравити у Црној Гори и том приликом посјетити Управу поморске сигурности и управљање лукама, Луку Бар, Port of Adria и Луку Котор, саопштено је из Министарства поморства.
Током разговора министар Радуловић истакао је да сарадња има вишеструку корист јер амерички Coast Guard прати на годишњем нивоу примјену ISPS koda u црногорским лукама и даје им препоруке које имају за циљ унапрјеђење безбједоносне заштите бродова и лука.
Из Coast Guard-a сматрају да је неопходно подићи свијест о безбједоносним ризицима и неопходности њихове превенције, па је у том смислу значајна примјена ISPS koda како би се испратио задовољавајући број особа на пловилу и ограничени терет.
Министар Радуловић сматра важним да се учврсте односи између Црне Горе и Америчке обалске страже, како бисмо имали повратне информације између двије земље.
,,Састанак је прилика да се америчка делегација ближе упозна са нашим радом, како би заједно унаприједили рад Министарства и рад у црногорским лукама и на бродовима”, рекао је Радуловић.
Министарство поморства