Mikulić i Damjanović u borbi za medalje

Nemanja Mikulić član Karate kluba “Bijela” kao reprezentivac Crne Gore ispustio je juče finale i sutra će se borit za bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u karateu, za kadete, juniore i mlađe seniore u turskoj Konji.

Ovaj mlađi senior u kategoriji do 84 kilograma u konkurenciji 57 takmičara u prvom kolu, sudijskim izjašnjavanjem, eliminisao je Hasana Arslana iz Turske (0:0), u drugom je bio bolji od Kanađanina Itana Smola 4:0, a u trećem od Mihajla Vasilića iz Srbije 2:0.

Plasman u polufinale izborio je pobjedom protiv Mađara Adama Dvoraka 1:0, a od finala odvojio ga je poraz od Italijana Matea Fiorea 1:0. Protivnik Mikuliću u nedjeljnom meču za bronzanu medalju biće Mohamad Aljafari iz Jordana.

Bez pobjede šampionat je završila juniorka Lea Marić iz kluba Šotokan tim iz Herce Novog u kategoriji (do 59 kg).
Marić je izgubila od Izabel Plate iz Bolivije 1:0. Za bronzanu medalju danas će se u kategoriji do 54 kg boriti i Novljanka Jovana Damjanović sada članica Omladinca iz Podgorice Ona je na startu pobijedila Italijanku Siriju Lućani 4:0, dok je u drugom kolu poražena od Maise Ksantini iz Tunisa 2:0, koja je plasmanom u finale povukla u repasaž.

U repasažu Jovana Damjanović eliminisala je Korinu Klarić iz Hrvatske 4:1, Dou El Mačuut iz Maroka 1:0 i Lajal Aljarah iz Jordana 3:0

Protivnica u današnjem meču za treće mjesto i bronzanu medalju biće joj Njemica Aleksandra Volf.