Izvršni direktor Elena grupe, Danilo Matijašević podnio je danas Osnovnom državnom tužilaštvu krivičnu prijavu protiv sekretara Odbora direktora AD “Vektra Boka”, Ranka Grbavca, bivšeg izvršnog direktora Milića Popovića i bivšeg direktora hotela “Plaža” , Dragana Spalevića zbog zloupotrebe službenog položaja. Elena grupa je vlasnik 33 odsto akcija u kompaniji „Vektra Boka“.
Kako se navodi u krivičnoj prijavi, Grbavac, Popović i Spalević su u “Vektra Boku” zaposlili svoju djecu fiktivno u sezoni 2018. i 2019. godine. Isplaćivali su im visoke lične dohotke u iznosu većem od 15. 000 eura, a nisu dolazili na posao niti je bilo potrebe za njihovim radnim mjestima.
Matijašević je prethodno podnio krivičnu prijavu protiv Grbavca takođe zbog osnovane sumnje da je zloupotrebio službeni položaj.
Kako je obrazloženo, advokati Snežana Jović iz Podgorice i Vladan Dumić iz Herceg Novog, podnijeli su Javnim izvršiteljima u Herceg Novom konkretne predloge za izvršenje protiv AD “Vektra Boka” Herceg Novi, radi naplate novčanog potraživanjna, na osnovu više računa. Advokatica “Vektra Boke” Jović na iznos od 120 hiljada eura, a advokat Dumić na iznos od 39 hiljada erura, sa PDV-om. Računi nisu evidentirani u knjigovodstvu izvršnog dužnika.
-Javni izvršitelji donijeli su navedena rješenja o izvršenju protiv kojih je dozvoljen prigovor kao pravni lijek Vijeću nadležnog suda. Prigovor odlaže izvršenje i uglavnom se osnovanost podnijete vjerodostojne isprave preispituje u parničnom postupku. Ranko Grbavac, kao ovlašćeno lice, punomoćnik izvršnog dužnika AD “Vektra Boka” Herceg Novi, podnio je prigovore, koje je nakon podnošenja samoinicijativno povukao bez razloga i pravnog osnova navedeno je u krivičnoj prijavi.
Dalje piše da je Grbavac „tako je omogućio povjeriocima prinudnu naplatu u neprovjerenom iznosu, pa je nastupila štetna posljedica po izvršnog dužnika. Sve je to uradio bez valjane odluke upravljačke strukture AD “Vektra Boka” Herceg Novi”, navodi se u obrazloženju krivične prijave.
Premda je „vektra Boka“ u ogromnim dugovima nedavno su usvojene nadoknade članovima odbora direktora, predsjedniku 2880 eura neto, a članovima 2400 eura, dok je zarada izvršnog direktora 2500 eura. Manjinski akcionar je bio protiv tolikih iznosa , kao i član Odbora direktora Slobodan Đokić. matijašević kaže da stečajni upravnik i predsjednik Odbora ne mogu izglasati plate bez Komisije za naknade.