Љето 2025: Сервисне информације

У јужним и централним предјелима мало до умјерено облачно уз дуже сунчане периоде, а послијеподне у планинама, уз нешто више облака, локално је могућа и краткотрајна киша. На сјеверу промјењиво до потпуно облачно, мјестимично са слабом кишом. Вјетар мјестимично умјерен до појачан сјеверних смјерова. Највиша дневна температура ваздуха од 17 до 33 степена.

АУТО МОТО САВЕЗ

Већи број возила и појачан интензитет саобраћаја очекује се током дана на свим важнијим путним правцима у земљи. Савјетује се опрезна вожња, прилагођена саобраћајним и промјењивим временским приликама. У протекла 24 сата на путевима у земљи догодиле су се 24 саобраћајне незгоде, у којима је пет особа задобило лакше повреде.

АВИО САОБРАЋАЈ

Из Подгорице је данас планирано 30 летова, а пет их је за Београд. Први “Аир Монтенегро” реализован је у 7.30, следећи је у 20.00 сати, а компаније “Аир Сербиа” су у 8.25, 15.20 и у 21.55. По три лета су за Беч и за Варшаву, по сва за Истанбул, Гдањск и за Катовице, а остали су за: Нант, Вроцлав, Меминген, Алмати, Познањ, Дортмунд, Брно и Тирану, Париз, Краков, Измир, Каиро, Атину и за Јереван. Из Тивта данас 25 летова, а осам их је за Београд: „Аир Монтенегро“ у 8.00, 16.30 и у 19.20, а “Аир Сербиа” у 8.30, 11.50, 15.20 и у 19.10. Три лета су за Тел Авив, два за Истанбул, а остали су за: Штудгарт, Луксембург, Ригу, Копенхаген, Јереван, Лондон, Осло, Барселону, Кишњев, Берлин, Љубљану и за Париз.

ЖЕЉЕЗНИЧКИ САОБРАЋАЈ

Брзи воз из Београда касни сат и 20 минута, и на Жељезничкој станици у Бару га очекују око 8.20. Брзи воз из Бара за Нови Сад полази ујутру у 9.00 сати, а за Београд увече у 20.10. Локални возови саобраћају редовно, а мјеста има довољно.

АУТОБУСКИ САОБРАЋАЈ

Јутрос су на херцегновску Аутобуску станицу стигли: „Семберија“ из Сокоца,  „Еуропетрол“ из Милића, „Лазаро“ из Бања Луке, „Босна експрес“ из Добоја, „Требава“ из Станара, „Гага турс“ из Чачка, „Ласта“ из Београда, „Дервента“ из Босанског Брода и „Виена“ из Модриче, а очекују још двадесетак линија већином из Србије и Босне и Херцеговине. У 7.00 сати је кренуо “Озлем” за Београд, у 8.10 ће „Роyал“ за Сплит, у 8.35 „Лалатовић” за Сарајево, у 9.30 „Блуе лине“ и „Божур“, и у 11.10 „Јадран експрес“ за Дубровник, а у 12.10 „Југопревоз“ за Требиње.

 

 

ЛЕАВЕ А РЕПЛY

Плеасе ентер yоур цоммент!
Плеасе ентер yоур наме хере